the better way to heat

the better way to heat

SOCIAL MEDIA   

WIRTUALNY DORADCA

STREFA PARTNERA

Lista aktualnych programów/dofinansowań

Dofinansowanie

Lista aktualnych programów/dofinansowań

Dofinansowanie

Dofinansowanie na zakup pompy ciepła alpha innotec
możesz pozyskać obecnie na 3 sposoby:


1.Rządowy program „Czyste Powietrze 2.0”

(od 1 stycznia 2020 tylko dla istniejących domów, od 15 maja 2020 funkcjonuje nowa i uproszczona edycja programu - „Czyste Powietrze 2.0”)

 

Pompy ciepła alpha innotec znajdują się w bazie "Czystych Urządzeń" (na tzw. liście ZUM ), stworzonej i zweryfikowanej przez Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Lista ZUM to pomoc dla wnioskodawców „Czystego Powietrza” w wyborze urządzeń i materiałów kwalifikujących się do dofinansowania. Z menu po lewej należy wybrać pompy ciepła (powietrzne lub gruntowe), wpisać producenta alpha innotec i odszukać wybrany model. 

 

Baza "Zielonych urządzeń i materiałów"

 

Wnioski na dotację w ramach „Czystego Powietrza 2.0” można składać poprzez:


▹ Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na stronie internetowej każdego Wojewódzkiego Funduszu dostępny jest numer telefonu, pod którym można uzyskać wszelkie informacje na temat dofinansowania w ramach programu.

▹ W wielu urzędach gmin. Od lipca 2019 roku umożliwiono gminom udział w procesie wdrażania Programu. Będą one, na podstawie zawartych z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej porozumień, przyjmować wnioski o dofinansowanie i dokonywać ich wstępnej weryfikacji.
Listy gmin, które podpisały takie porozumienia znajdują się na stronach poszczególnych Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska.

▹ poprzez e-wnioski w serwisie gov.pl

 

WSZYSTKIE aktualne informacje o programie „czyste powietrze 2.0”:

 

▹ Oficjalny serwis Programu Czyste Powietrze: https://czystepowietrze.gov.pl
▹ Kanał You Tube Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - webinaria z instrukcją wypełnienia wniosku: https://bit.ly/2WM0Kxh 

 

2. Ulga termomodernizacyjna

wprowadzona w Polsce na początku 2019 r. (tylko dla istniejących budynków jednorodzinnych)


Pompy ciepła należą do urządzeń objętych ulgą termomodernizacyjną. W ramach ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć 100% wydatków poniesionych na realizację wszystkich przedsięwzięć termomodernizacyjnych, jednak kwota ta nie może być wyższa niż 53 000 zł.

Więcej informacji:

 

▹ Oficjalny serwis Programu Czyste Powietrze: https://czystepowietrze.gov.pl/ulga-termomodernizacyjna/


3. Lokalne programy antysmogowe.
Dowiedz się jak jest w Twoim mieście.

Wiele dużych polskich miast posiada indywidualne programy antysmogowe, będące wynikiem lokalnych uchwał antysmogowych. Przykładem może być wrocławski program wymiany pieców KAWKA+, poznański KAWKA BIS, czy program wymiany pieców na ekologiczne w Łodzi.

Koniecznie zapytaj czy w Twoim mieście w ramach lokalnego programu antysmogowego są obecnie dofinansowania do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła i na jakich warunkach. Aby uzyskać pomoc w doborze naszej pompy pompy ciepła przejdź tu.

X