the better way to heat

the better way to heat

SOCIAL MEDIA   

WIRTUALNY DORADCA

STREFA PARTNERA

Lista aktualnych programów/dofinansowań

Dofinansowanie

Lista aktualnych programów/dofinansowań

Dofinansowanie

Dofinansowanie na zakup pompy ciepła alpha innotec
możesz pozyskać obecnie na 3 sposoby:


Rządowy program “Czyste Powietrze”

(od 1 stycznia 2020 tylko dla istniejących domów - w ramach modernizacji)

 

Uwaga: Od 1 stycznia 2020 roku zgodnie z ust. 6.7 pkt 6) Programu Priorytetowego Czyste Powietrze, koszty zakupu i montażu źródła ciepła, przyłącza cieplnego, gazowego lub elektroenergetycznego w budynkach nowobudowanych nie są kwalifikowane. Pamiętaj o tym czytając informacje o programie gdyż ta aktualizacja nie jest uwzględniona we wszystkich materiałach informacyjnych.

 

Wnioski na dotację w ramach “Czystego Powietrza” można składać poprzez:


Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na stronie internetowej każdego Wojewódzkiego Funduszu dostępny jest numer telefonu, pod którym można uzyskać wszelkie informacje na temat dofinansowania w ramach programu.

W wielu urzędach gmin. Od lipca 2019 roku umożliwiono gminom udział w procesie wdrażania Programu. Będą one, na podstawie zawartych z Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej porozumień, przyjmować wnioski o dofinansowanie i dokonywać ich wstępnej weryfikacji.

Listy gmin, które podpisały takie porozumienia znajdują się na stronach poszczególnych Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska.

 

Ważne przydatne linki:

Portale Beneficjenta Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w jednym miejscu:
http://powietrze.mos.gov.pl/dofinansowanie
Portal Kampanii Czyste Powietrze: http://powietrze.mos.gov.pl
Strona Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poświęcona Programowi Czyste Powietrze: http://www.nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/
Film ze szczegółową instrukcją wypełnienia wniosku przygotowany przez Ministerstwo Klimatu (30 minut) https://www.youtube.com/watch?v=y9EeLLW58H4

 

2. Ulga termomodernizacyjna

wprowadzona w Polsce na początku 2019 r.(tylko dla istniejących budynków jednorodzinnych)


Pompy ciepła należą do urządzeń objętych ulgą termomodernizacyjną. W ramach ulgi termomodernizacyjnej można odliczyć 100% wydatków poniesionych na realizację wszystkich przedsięwzięć termomodernizacyjnych, jednak kwota ta nie może być wyższa niż 53 000 zł.

Więcej informacja na:

Portalu podatkowym: https://www.podatki.gov.pl/pit/ulgi-odliczenia-i-zwolnienia/ulga-termomodernizacyjna/
W poniższym poradniku dla inwestora w pdf: https://www.teraz-srodowisko.pl/media/pdf/aktualnosci/7776-poradnik-ulga-dla-inwestora-2019.pdf

3. Lokalne programy antysmogowe.
Dowiedz się jak jest w Twoim mieście.

Wiele dużych polskich miast posiada indywidualne programy antysmogowe, będące wynikiem lokalnych uchwał antysmogowych. Przykładem może być wrocławski program wymiany pieców KAWKA+, poznański KAWKA BIS, czy program wymiany pieców na ekologiczne w Łodzi.

Koniecznie zapytaj czy w Twoim mieście w ramach lokalnego programu antysmogowego są obecnie dofinansowania do wymiany starych pieców na ekologiczne źródła i na jakich warunkach.

X